DŻUMA

DŻUMA ELECTRO BLUES – to nowy projekt muzyczny dwóch osobowości ostrowskiej sceny: Przemysława Łukasiewicza i Mariusza “Loverdozed” Czelnego. Zespół łączy dwa odległe na pozór gatunki muzyczne: bluesa i elektronikę.
Członkowie:
Mariusz Czelny – (pseudonim artystyczny Loverdozed) 
to muzyk, kompozytor, producent i dj. Współpracował jako muzyk i producent z formacjami: Sunday Boys, Dead Sound, Sunny Fiesta, Wunder Waffel, Science Fiction All Stars. Obecnie związany jest z Hot Months i Dżuma Electro Blues. W 2012 roku założył wytwórnię płytową Osterdam Records, która zaistniała na polskim rynku nowych brzmień.
Przemysław Łukasiewicz – muzyk, autor tekstów, kompozytor i wokalista. Początkowo solowe występy z git. Akustyczną i harmonijką, od 1992r. Grał w różnych formacjach – Mad Band, Izotop, RMI z którym zwiedził największe bluesowe festiwale w kraju. Po wielu latach, kiedy świat muzyczny idzie do przodu a Przemowi w szufladzie zostało parę utworów, które zdecydował się zrealizować z Mariuszem i łącząc muzykę elektroniczną z bluesem.
Melodie Dżumy przywodzą na myśl klasykę bluesa, lecz oprócz prowadzącej gitary
i wokalu, słyszymy bogactwo dźwięków elektronicznych, co tworzy niespotykaną na polskim rynku muzycznym mieszankę. Chwytliwe teksty i melodie idealnie łączą się z nowoczesnym
i twórczym graniem elektronicznym tworząc płytę idealną na lato. Koncert promujący pierwszą płytę duetu odbył się na otwarciu klubu Stara Przepompownia 26 czerwca.

 
Dyskografia:
DŻUMA – Electro Blues LP [OSTR 021] Osterdam Records 2016
 
Linki:
https://www.facebook.com/DzumaElectroBlues/

©2012 Osterdam Records